„Jeśli nasze bagaże mieszczą się wewnątrz samochodu, nie ma żadnych przeciwwskazań związanych z ich transportem. Jedyne co nas ogranicza to pojemność bagażnika oraz ciężar bagażu. To drugie w przypadku wyjazdów wypoczynkowych raczej nie ma znaczenia. Pakując ładunek pamiętajmy, by nie ograniczać widoczności oraz swobody kierowcy czy też w inny sposób nie zagrażać naszemu bezpieczeństwu, tzn. przedmioty powinny być zabezpieczone przed przemieszczaniem się. Pakując samochód na wakacje powinniśmy zwrócić uwagę również na masę poszczególnych toreb. Przedmioty najcięższe powinny znajdować się jak najniżej. Przeciwdziała to pod i nadsterowności na zakręcie. Duża masa umieszczona na samym końcu auta może spowodować poślizg tylnych kół na zakręcie, natomiast z przodu utrudnienia na zakręcie” – mówi Marek Godzieszka, Dyrektor Techniczny Firmy Auto-Boss.

Przewóz ładunków czy sprzętów na zewnątrz pojazdu wymaga od nas więcej zaangażowania i zadbania o szczegóły. Pamiętajmy, że ładunek nie może powodować przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi pojazdu, naruszać jego stateczności, utrudniać kierowania pojazdem, czy też ograniczać widoczność drogi zasłaniać świateł oraz tablic rejestracyjnych. Zbyt duża masa umieszczona w bagażniku dachowym może spowodować przechyły auta. Niestabilność jazdy w najgorszym przypadku podczas gwałtownych manewrów może doprowadzić do jego dachowania.

– „Najlepszą formą przewozu roweru jest montowana na hak holowniczy platforma. W tym sposobie transportu szczególnie należy zwrócić uwagę na komfort, szybkość montażu i demontażu samej platformy jak również rowerów. Zaletą tej formy przewozu rowerów jest ergonomia i wysoki standard bezpieczeństwa. Montaż w większości modeli odbywa się bez udziału narzędzi. Po zamontowaniu rowerów dzięki uchylnemu systemowi dalej mamy dostęp do bagażnika. Są producenci platform, którzy proponują rozbudowę swych produktów o dodatkowe akcesoria jak np. box zamiast na dach to na platformę lub narty, które nie musimy przewozić na dachu tylko na platformie rowerowej rozbudowanej o odpowiednią przystawkę. Przy zakupie tego rodzaju dodatków do samochodu należy kierować się jakością czyli kupować produkty tylko renomowanych firm” – mówi Grzegorz Biesok, Kierownik Sprzedaży Akcesoriów Firmy Auto-Boss.

Źródło: https://www.motofakty.pl/artykul/bezpieczny-transport-bagazu-w-aucie.html

Bezpieczny transport bagażu w aucie
5 (100%) 1 vote


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *