Podczas normalnej eksploatacji samochodu od czasu do czasu musimy wymieniać jego elementy. Filtry oleju, żarówki samochodowe, wycieraczki – to akcesoria samochodowe o dość ograniczonej żywotności. Często potrzebny jest nam też płyn do spryskiwaczy, czy chemia samochodowa, pozwalająca utrzymać wnętrze auta w higienie. Gdzie najlepiej kupić wszystkie produkty potrzebne do codziennej pielęgnacji auta?

Żarówka do każdego auta

Przepalona żarówka w samochodzie to może być spory kłopot. Za brak światła, zgodnie z polskim prawem, może grozić nam mandat. Za brak kompletnego i sprawnego oświetlenia możemy zapłacić nawet kilkaset złotych. Jeśli więc przepali się nam żarówka, jesteśmy zobowiązani bezzwłocznie ją wymienić. Najlepiej zapasową żarówkę wozić zawsze przy sobie – tak na wszelki wypadek. Jeśli reflektor nagle przestanie działać, będziemy mogli natychmiast go wymienić – oczywiście pod warunkiem, że mamy podstawowe narzędzia i wiedzę mechaniczną, a nasz samochód jest zbudowany w taki sposób, by łatwo dało się usunąć przepaloną żarówkę. Niestety, niektóre auta mają utrudniony dostęp do tego miejsca, dlatego w celu wymiany żarówki trzeba odwiedzić mechanika. Jeśli będziemy mieli już swoją żarówkę, naprawa będzie tańsza i przebiegnie dużo szybciej. Żeby było jeszcze taniej, żarówkę najlepiej zamówić z hurtowni motoryzacyjnej. To daje nam pewność, że znajdziemy odpowiedni model, dopasowany do naszego auta i nie wydamy za dużo pieniędzy.

Olej, filtry, świece…

Każdy kierowca powinien mieć w swoim garażu przynajmniej część podstawowych akcesoriów samochodowych. Żeby utrzymać auto w czystości, niezbędne są odpowiednie kosmetyki samochodowe – odświeżacze powietrza, produkty do mycia samochodu i pielęgnacji tapicerki. Pod ręką zawsze warto mieć też zapas płynu do spryskiwaczy. Jeśli nie jesteśmy motoryzacyjnym laikiem i od czasu do czasu sami wykonujemy drobne prace przy naszym aucie, powinniśmy zaopatrzyć się też w odpowiedni dla naszego auta olej, świece zapłonowe i filtry oleju oraz inne drobne części samochodowe, które od czasu do czasu wymagają po prostu wymiany. Robiąc takie zakupy „na zapas” w hurtowni samochodowej, zaoszczędzimy sporo pieniędzy i będziemy gotowi na każdą sytuację.

Źródło: https://www.pkt.pl/artykul/akcesoria-samochodowe-gdzie-kupic-filtr-i-zarowki-zeby-nie-przeplacic-5649

Akcesoria samochodowe – gdzie kupić filtr i żarówki, żeby nie przepłacić?
5 (100%) 1 vote


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *